13. výjezd
Thermal Camping**** Sárvár


Informace:

Datum: od 22.12. 2017 - do 01.01. 2018

Ujeto: 830 km

Cena přenocování: 9221,- kč 370,- €

Posádka: P@vel + Hel@


Popis cesty

Po loňském uvažování jsme se rozhoupali a při poslední listopadové návštěvě si zarezervovali parcelu na vánoční a silvestrovský pobyt. V pátek 22.12. kdy už většina pracujících končila pracovní proces a nastupovala do vánočního kolotoče jsme kolem 15 hodiny vyrazili směr Linec do lázeňského městečka Sárvár v Maďarsku. Beze spěchu v poklidu projíždíme Rakouskem, na dálnici sucho bez známek zimního počasí, v Maďarsku to samé. Kolem 21 hodiny parkujeme na place před recepcí kempu a využíváme elektrického sloupku, během hodinky je v karavanu příjemné teplo, venkovní teplota je -4 celsiů.

Ráno po osmé hodině najíždíme na rezervovanou parcelu. Rychlé zaparkování a zakempení, do nadrží naléváme pro jistotu horkou vodu - možnost přimrzlých čerpadel. Vodovodní přípojky na parcelách, sociály i kuchyňka jsou zavřeny, musí se docházet do zděných sociálů a to vám řeknu, že se ta voda pronese :) (ihned po příjezdu proběhl nákup skládacího rudlu z Bauhausu, už žádně tahání v ruce :)). Obava, že bude v karavanu zima protože to přímotopový ventilátor nezvládne asi nehrozí, v pohodě -5 celsiů (náš první pobyt s mrazíkem)

Od 22.12. do 25.12. byly lázně pomalu prázdné, parádní koupání, žádný velký šrumec a hluk, zaplňovat se to začalo až po 26.12. jak v lázních tak i v kempu. Ale i tak byla dobrá nálada a pohoda. Prvně jsme se šli projít kolem rybníků v parku vedle kempu, kde jsme odlovili i dvě kešky. Návštěva adventu na náměstí s vánočním punčem, tady jsem ovšem trochu postrádal tu vánoční atmosféru, u nás to je trochu víc s tou vánoční náladou.

Odjezd domů máme naplánován na 1.1., cesta opět pohodová doma jsme ještě za světla, zaparkování karavanu, vybalení a následující víkend zazimování karavanu. Už teď se těšíme na první jarní výjezd, počítáme opět s maďarským zahajovacím termálem.

Takže někde o velikonocích :)Webové stránky  "Várkert Termal Camping"