20. výjezd
Kemp Sá-Ra, Thermalfurdo Hegykő - Maďarsko


Informace:

Datum: od 27.9. 2018 - do 30.9. 2018

Ujeto: 612 km

Cena přenocování: 1390,- kč       54,- €

Posádka: P@vel + Hel@ + Ketty


Využíváme poslední prodloužený víkend tohoto roku a vyrážíme pro nás asi do nejbližšího termálu do Sá-Ra Thermalfurdo Hegyko. Vyjíždíme ve čtvrtek v podvečer směr Halámky - Horn - Vídeň - Soproň - Hegyko. Cesta jak jinak než pohodová a docela rychlá bez žádných komplikací, ke kempu přijíždíme kolem 22 hodiny, parkujeme na protějším parkovišti. Venkovní teploty už nejsou moc příjemné a musíme trochu přitápět plynem. Ráno v 6:30 najíždíme do kempu a docela obtížně hledáme volnou parcelu, nakonec nacházíme pěkný plac na volné ploše, kde už jsou nějakou dobu zakempené české posádky. Kemp je tentokrát narvaný až k prasknutí, tomu odpovídá i kvalita elektrických přípojek. Každou chvilku vypadavá elektrika, nejkritičtější je noc ze soboty na neděli, kdy najelo ještě pár Němců co nemohli za boha pochopit, že tu prostě topení naplno + varné konvice atd. nemůže na tak špatném el. jištění vydržet.

Samotný pobyt a koupání bylo perfektní, takže skvrnu tentokrát dělaly jenom elektrické přípojky, a trochu i propan, který dochází  jak jinak než v noci. Počasí po dobu celého pobytu nemělo chybu, tak jsme si prodlouženého víkendu naplno užili. Bohužel do konce roku už nevychází další podobné volno, tak asi další návštěva maďarských termálů padne na vánoční dovolenou.

Poznámka, díky špatným přípojkám, jsme naplno vyzkoušeli soběstačnost karavanu. TV, rádio, čerpadla a světla naplno využívané z baterie a soláru. Ráno při odjezdu jsme popojeli moverem tak 3 metry a hotovo :), 300 km zpáteční cestou se baterie dobila tak, že jsme bez problémů najeli na naše parkoviště.

link   Sá-Ra kemp